Országos Úszó Diákolimpia: 2016. március 19-20.

bataszek 2016.03.23, 14:43

A tavalyi, győri országoson még nem, de idén Miskolcon - nagy örömünkre - már sikerült érmeket is produkálnia az úszó csapatnak.

2. helyezett lett a fiú gyorsváltó csapatunk (Bozsolik Ákos, Fekete András, Farkas András, Mattenheim Bálint),3. helyezést ért el 100 méteres hátúszásban Mattenheim Bálint, 5. helyezett lett a lány gyorsváltó csapatunk (Csendes Szonja, Edelényi Nóra, Fodermayer Eszter, Sörös Noémi). Ők úgy csúsztak le a dobogóról, hogy a 3. 4. és 5. helyezett 0,7 mp-en belül érkezett a célba. Akkor csalódott volt a csapat, mégis nagy eredmény, hogy pontszerző helyen végeztek. 6. helyezett lett Mattenheim Bálint a 100 méteres gyorsúszásban. Ők a diákolimpia pontszerző helyezettjei.

Mezei Réka a középiskolások, Sörös Noémi pedig a 2000-2001-es korosztály hátúszó kategóriájában a középmezőnyben végzett.

Gratulálunk az elért eredményekhez, büszkék vagyunk rájuk!