Részletes keresés
III. Gazdafórum
2017. március 14-én került sor a III. Gazdafórumra. A Városházán megjelent gazdákat dr. Bozsolik Róbert polgármester úr köszöntötte, majd az őstermelői igazolványok érvényesítésére került sor. Vendégh Edit, a NAK TM Igazgatóság igazgatója tájékoztatást adott a fiatal mezőgazdasági termelőknek induló támogatásokról. A helyi gazdákat közvetlen érintő tsz tulajdonú utak átvételéről és az azzal kapcsolatos teendőkről beszélt polgármester úr, amely utáni észrevételek és kérdések megválaszolásra kerültek.
Tovább olvasomRészvételi felhívás a IV. Bátaszéki Bornapokra
Kézműves és kirakodóvásár megvalósításához várjunk partnerek jelentkezését lehetőleg kecskelábas asztallal vagy faszerkezetes értékesítő pavilonnal. A kecskelábas asztalokat a rendezvény ingyenesen bocsátja a Vásári Szolgáltató Partnerek rendelkezésére.
Tovább olvasomTörténete
A honfoglalás idején megjelenő magyarság a mai Bátaszék központjában hozta létre települését, mely Szent István idején keresztény hitre térve templomos hellyé is vált, temetője a mai Hősök tere alatt található. 1142-ben II. Géza király ciszterci szerzeteseket telepített le Széken az ausztriai Heiligenkreuzból, akik monostort építettek a régi falu helyén, s ezt Cikádornak nevezték el. A nép azonban a falut továbbra is Széknek hívta. A ciszterci apátság nem csak a település, hanem a környék életét is megváltoztatta. Ugyanis a cikádori apátok új gazdálkodási eljárásokat honosítottak meg, rendszeresen utaztak Franciaországba, eljártak pápák és királyok megbízásából. Az apátság gazdaságilag is jelentős központtá vált, amit az jelez a legvilágosabban, hogy még a pápa és a IV. lateráni zsinat is foglalkozott a cikádori ciszterciek szőlőfelvásárlásával és borügyleteivel.
Tovább olvasomKismődi Nándor (Nándi bácsi) 90. születésnapját ünnepelt...
Az ünnepi tortán épphogy elfért a 90 szál gyertya. Nándi bácsi alig tudta egy szuszra elfújni. Ma is jó szellemi és testi frissességnek örvend.
Tovább olvasomPedagógusainkat köszöntöttük
Június 3-án került sor az idei Városi Pedagógusnapra, melynek a művelődési ház adott otthont. A Cikádor Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Tánctagozata A tánc nyelvén című táncjátékával tette emlékezetessé ezt a napot, melyet vastapssal hálált meg a közönség.
Műsoruk után Kemény Lajos, a Közművelődési, Oktatási, Ifjúsági és Sport Bizottság elnöke köszöntötte a résztvevőket és dr. Bozsolik Róbert polgármesterrel közösen adta át a jubileumi diplomákat. Schultz Györgyné Gyémánt oklevelét, Tóth Béláné pedig Arany oklevelét vehette át. Schőn Mártát is köszöntötték, aki szintén Arany oklevelet kap szeptemberben. Ezután a nyugdíjba vonuló pedagógusok munkáját köszönte meg polgármester úr egy-egy emléklappal: Gáborné Papp Aranka, Kisné Alföldi Zsófia, Horváthné Köhl Klára, Szentesné Hoffmann Mária, Kemény Lajos, Krammer Ádám.
DB
Tovább olvasomAugusztus 20.
Augusztus 20-án, Szent Istvánról, az államalapításról emlékeztünk és ünnepeltük az új kenyeret. A református istentisztelet és a katolikus mise után a város lakói a Nagyboldogasszony plébániatemplomban gyűltek össze, ahol Fekete Zoltán református lelkész és Kürtösi Krisztián plébános igehirdetéssel és áldással szentelte fel az új kenyeret. Az ünnepségen beszédet mondott dr. Bozsolik Róbert polgármester, melyben kiemelte: a nemzeti színű szalaggal átkötött kenyér szimbolizálja az összefogást, az emberek munkáját és a közös munka teremtő erejét. Ezután dr. Hadházy Árpád a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megyei elnöke köszöntötte az egybegyűlteket, beszélt a Magyarok Kenyere program által szimbolizált nemzeti összetartozásról, szolidaritásról és a összefogás jelentőségéről is.
A megáldott kenyeret az ünnepségen részt vevők hazavihették asztalaikra, hogy azzal szentelhessék meg otthonukban is az ünnepet.
Tovább olvasom