Cikádor - újság
1990 őszén Werner Mihály polgármester úr egy reklámanyagot küldött a Művelődési Központba, amelyben egy Székesfehérvári Nyomda ajánlotta szolgáltatásait. Ebben – többek között – felsorolta a helyi újságot is, mint lehetőséget. Az árajánlat kedvezőnek látszott.
Már évekkel korábban Gergye Imre szeretett volna valami írott sajtót az itt lakók tájékoztatására, igaz, akkor elektronikus médiában gondolkodott. Egy tanácsülésen fel is szólalt, és kifejtette, hogy a kábeltévé kialakítása - amikor majd a gázcsöveket fektetik Bátaszéken -, csak minimális plusz költséggel járna, és a hírek azonnal az érintettek képernyőjére kerülhetne. Az indítványra nem érkezett reakció a döntéshozók köréből. Csupán a meghívottak soraiban jelenlévő dr. Maróthy Géza találta jónak az ötletet. Ekkor még volt egy próbálkozás, hogy a kultúrháztól a könyvtár kirakatáig lehessen egy zárt lánc a betűújságunk számára (akkor kezdett ez a közlési forma elterjedni), de támogató híján ez az ötlet is dugába dőlt. (Maradt viszont a Bátaszékről Elszármazottak Baráti Köre lapja, a Bátaszéki Napló, melyet 1988-ban indítottak útjára. Eleinte csak a találkozók alkalmára, később évente jelent meg.)
Gergye Imre az első önkormányzati választást követően kereste fel dr. Tóth László jegyzőt, akiben látta a helyi lap megvalósításának lehetséges támogatóját. Korábban Puskás Imrével, a frissen megválasztott helyi képviselővel, aki kezdő újságíróként is tevékenykedett akkor, beszélt, hogy lenne-e a felelős szerkesztő. Ő igent mondott. (Ekkor beszéltek először arról is, hogy ismételtem fel kellene vetni a bátaszéki kábeltelevízió megvalósításának ötletét. Akkor már egyenes adásokban is gondolkodtak.) Ahogy Imre remélte, a jegyző úr is örült az ötletnek, és nem sokkal később már együtt ültek Ócsai Barnabás református lelkész, képviselő autójában, amelyik Székesfehérvárra tartott. 1990 decemberében bemutatták a próbaszámot, és mondhatni, óriási sikert aratott. A címlap fejlécét Mayer Antal tanár úr tervezte. Ezt követően aztán 700 példányban jelent meg, kéthetente, zöme előfizetőknek, köztük németországi olvasóknak. Az elkövetkezendő két évben – kis túlzással – nem született képviselőtestületi jegyzőkönyv, ahol ne esett volna szó a Cikádor újságról. A rendszerváltás fontos kelléke lett. Két évig mindenki javadalmazás nélkül dolgozott a lapnak, beleértve a szerkesztőket is. A Művelődési Központ személyi állományára, eszközeire épült a háttérbázisa. Munkatársai gépeltek, készítették a fotókat.
Kezdetben a felelős szerkesztők egymást váltották. Volt egy rövid időszak, amikor a felelős szerkesztővel együtt a címlap is megváltozott. Gergye Imre 1995-ben a kulturális bizottság külsős tagja volt, amikor éppen gazda nélkül maradt a lap. Többek biztatására megpályázta. Ekkor került vissza a Cikádor újság nyomdai munkálatai a Bajai Petőfi Nyomdába, a szerkesztőség helye pedig a városi könyvtár lett. Kialakult az önálló Cikádor szerkesztőség, cégtáblával a könyvtár falán. Tartalmi változás is történt, a korábban nagyközségünkhöz tartozó települések hírei is bekerültek az újságba, így regionális lap lett a Cikádor újság.
1996 végére aztán létrejött a Média KHT. A Cikádor székhelye ismét a művelődési ház lett, felelős szerkesztője pedig Cser Ildikó. Adminisztrátora, fotósa Székely Ilona volt.
Ma a mindenkori művelődési ház vezetője a felelős szerkesztő. Kezdetben kéthetente megjelenő lap mára havi lappá változott és jut el minden bátaszéki háztartásba. Az újság településünk lenyomata. Az önkormányzat büszke arra, hogy felvállalja az újság előállításának költségeit, hiszen ilyen színvonalas önkormányzati lappal kevés település büszkélkedhet. Az újságban állandó rovatok vannak, közlemények, hirdetmények, meghívók, sport rovat. Lelki és szellemi táplálék. Bátaszéken havonta megjelenő Cikádor újság fontos, értékes információkat juttat el a város lakosaihoz ingyen, mindenki számára elérhetővé téve a város életével kapcsolatos információkat. A Keresztély Gyula Városi Könyvtár helytörténeti katalógusában az össze eddig megjelent példány megtalálható, amely már önmagában is értéket képvisel. Ma már az újság online is elérhető.