Cikádor magazin 2018.07.16.
A tartalomból:
Diákmunka
Katolikus hittantábor
Táncolj Velünk!
Tovább olvasomA tartalomból:
Diákmunka
Katolikus hittantábor
Táncolj Velünk!
Tovább olvasomA Bátaszéki Tűzoltó Parancsnokság sikeres pályázatot nyújtott be a Hankook Tire Magyarország Kft.-hez a "Gumiabroncs adományozási program 2019" keretében.
Tovább olvasom"Kerékpárosan szép az élet" - szemléletformáló eseményre került sor január 5-én az Alsónyék és Bátaszék közötti új kerékpárút átadása kapcsán.
Tovább olvasomGondozási Központ Nappali Intézmény programok 2015. (Heti terv)
Tovább olvasomGlobális felmelegedés, vízhiány, csökkenő energiakészlet, klímaváltozás.
Tovább olvasomHetven évvel ezelőtt 1946. november 28-án gördült ki a vasútállomásról az a tehervonat, amely a bátaszéki német családok kitelepítésének kezdetét jelentette.
Hetvenkét évvel ezelőtt, 1944. december 28-án a mai gimnázium épületében gyűjtötték össze azokat a fiatal bátaszékieket, akiket azután januárban Bajáról „egy kis munka” ígéretével hosszú évekre Oroszországba hurcoltak. Ezekre a tragikus eseményekre emlékeztek mindazok, akik elfogadták a német egyesület és a német önkormányzat meghívását november 26-án a művelődési házba.
Emberi jelenlét, fotók, zene és tánc. Kimondott szó nélküli, mégis erőteljes hatású színpadi emlékműsorral kezdődött a program, melynek szereplői Halasi Henrietta táncosai, színjátszók és egyesületi tagok voltak.
Dr. Bozsolik Róbert polgármesteri köszöntőjében beszélt az egykori bátaszékieket érintő eseményekről és kiemelte az emlékezés mindenkori fontosságát.
A program főelőadójaként dr. Marchut Réka, a Magyar Tudományos Akadémia Kisebbségtörténeti és Etnopolitikai Osztályának tudományos munkatársa részletesen ismertette a magyarországi németek sorsának alakulását és kifejtette a tömeges kitelepítések eltervezését és lebonyolítását mozgató elképzeléseket, döntéseket.
Dr. Gerner Éva főszerkesztő (Unser Bildschirm) a bátaszéki Katzenberger Károlynéval készített riportfilmjét hozta el és mutatta be, melyben Marcsi néni az oroszországi elhurcolásáról és az ott eltöltött évekről mesél.
Az ünnepség résztvevői ezután a bátaszéki német emberekről, családokról készült archív fotók kiállítását tekintették meg, majd a gimnázium falán lévő „Malenkij robot” emléktábla megkoszorúzására került sor.
Az emlékprogram a vasútállomás peronján lévő kitelepítési emléktáblánál zárult. 70 évvel ezelőtt, amikor a hazájukból elűzött emberekkel teli vonat elindult a bátaszéki vasútállomásról, a helyi zenekar a magyar himnuszt kezdte játszani. Az emléktábla megkoszorúzása után a Bátaszéki Ifjúsági Fúvószenekar előadásában szólaltak meg a magyar himnusz hangjai, emlékeztetésül és figyelmeztetésül arra, hogy soha többé!
A jubileumi emlékprogram megrendezését az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a TETT támogatta.
stang
Tovább olvasom
Ebben az évben december 21-én zajlott Bátaszék város polgármesterének az évtizedes hagyománnyal bíró ünnepi évzáró polgármesteri fogadása.
Tovább olvasom2018. augusztus 8-tól időszakos útlezárásra kell számítani a Nyéki utcában, járdafelújítás miatt. Kérik a lakosság türelmét és megértését!
Tovább olvasomBátaszék is képviseltette magát a Zombán megrendezett Tolna Megyei Értékek Napján.
A csapat két versenyben is megmérette magát.
Megkezdődött a Filharmóniai hangversenysorozat az iskolások számára szerdán, a Petőfi Sándor Művelődési Házban.
Tovább olvasomBátaszék Város Polgárőr Egyesülete megtartotta éves ünnepi közgyűlését.
Tovább olvasomA holnapra (április 13.) meghirdetett bátaszéki VÁROSTAKARÍTÁS a zord időjárási körülmények miatt ELMARAD!
Tovább olvasom